سوالهایی برای انتخاب بهترین روانشناس کودک

آیا فرزند شما برای دوران متعددی میباشد که در کشمکش میباشد؟ آیا ایام، هفته ها و یا این که ماهها میباشد که رفتارهای غیرعادی دارا است؟ اکثر تایم ها مضطرب و حساس میباشد؟ و یا این که شاید خانواده ی شما در یک دوره ی گذرا مشقت جای‌ دارد که برای طفل تحمل آن مشقت بار میباشد. در هر فیس در‌صورتی‌که کوچکترین حس نگرانی ای نسبت به نوباوه خویش دارید بهتر میباشد اورا به یک روانشناس نوپا معرفی نمایید

برای اکثر وقت ها خانواده ها مراجعه به روانشناس نوباوه ترسناک به حیث می‌رسد. آن ها معمولا از این مسئله می ترسند که مراجعه به روانشناس تمامی چیز را بدتر نماید و یا این که اینکه فرزندانشان را قانع نماید که ایراد خل وچل دارا‌هستند و یا این که سماجت نمایند که تا مدام فرزندشان سرازیر درمانی شود. علاوه بر این آنان نگرانند که آیتم ندامت روانشناش قرار گیرند و این احساس را دارا هستند که ممکن میباشد بردن فرزند شان نزد روانشناس بچه در معنای باخت آنان در فرزندپروری میباشد.

حتما بردن فرزندتان نزد روانشناس نوباوه به معنای باخت شما در فرزندپروری وجود ندارد، بی تردید کمکهای صحیح و تولید کننده به فرزندانتان شایسته ترین کادو ی زندگیشان از جانب شما خواهد بود که از این نحوه مشقت آنان کمتر گردیده، ارتباطاتشان بهبود مییابد و فرزندانتان برای رویارویی با مشکلاتشان مجهز می‌شوند. روانشناس بچه هیچگاه برای فرزند شما بابا یا این که مامان وجود ندارد بلکه این نقش صرفا و صرفا برای شماست. یک روانشناس بچه همواره ترکیبی از مربی، راهنمای شور، مادربزرگ و با پدربزرگ افسانه ای میباشد، که علاوه بر این ها علم عمیقی نیز از رویش و رویش طفل، رابطه ها فردی و پژوهش ها بالینی داراست.

اکثری از اشخاص دست از سعی برای یافتن روانشناس نوباوه مطلوب برمی دارا‌هستند برای اینکه فکر‌میکنند نقص‌ شان خیلی هم بد وجود ندارد. در‌صورتی‌که حقیقتا مشكلتان آنقدر بد وجود ندارد نباید سخن کردن با طفل و یا این که آهسته کردن نوباوه ساعت ها وقت شما‌را بگیرد. روانشناس به شما در تربيت فرزندانتان یاری خواهد کرد و اینجاست که شما احساس توانمندی بهتری خواهید کرد.

البته چیز مهمتر این میباشد که چه طور یک روانشناس نوپا مطلوب پیداکنیم؟ صحیح مثل وقتی که یک کارشناس اطفال را گزینش میکنید، اشخاص بخش اعظمی نیز تحت عنوان روانشناس کارشناس وجود دارا‌هستند که خویش را متبحر و زبده معرفی می نمایند، ولی شما بایستی کسی را تعیین فرمائید که بتوانید به وی و تخصص وی اطمینان نمائید.

جاری درمانی نوباوه از جاری درمانی بزرگسال متعدد میباشد، چون خردسالان اکثرا مخالف حضور در چنین مکان هایی می‌باشند، آنان پایین تاثیر اشخاص بخش اعظمی در گوشه و کنار خویش می‌باشند. براین اساس شما می بایست روانشناسی را پیدا نمایید که از نوپا ها لذت میبرد و تجربه ی فعالیت با آن‌ها را داراست. دست‌کم ۵۰% تمرینات روانشناسان می بایست فعالیت با خردسال ها باشد.

سوالاتی که می توانید از یک روانشناس کودک بپرسید:

برای کمک به تحقیقات شما سوالاتی وجود دارد که می توانید از یک روانشناس کودک بپرسید. به عنوان منبع می توانید نگاهی به پاسخ این سوال ها نیز بیندازید تا به شما دید جزئیتری به قضیه بدهند.

  1. شما معمولا چگونه با چنین مشکلی کار می کنید؟

من فرزند شما را ندیده ام، اما، درکل من تمرکزم را بر روی کمک به بچه ها و تبدیل کردن آنها به یک متخصص می گذارم و راه

حل های مفیدی به آن ها میدهم تا بتوانند با مشکلشان مقابله کنند ( این کارها ممکن است شامل یادگیری برای برقراری ارتباط بهتر، فکر کردن در مورد شرایط از دیدگاه های مختلف، دستیابی به راه حل های بهتر نسبت به راه حل های احمقانه، مدیریت ناامیدی، ایجاد اعتماد به نفس برای کنترل شرایط حساس، باشد. علاوه بر اینها من والدین نیز کار می کنم، تا راه های موثر برای حمایت از آنها و کنار آمدن با چالش بوجود آمده را بیاموزند. امید من این است که بتوانم منبع هر دو حمایت احساسی و عملی برای فرزندتان باشم.

روانشناس کودک معمولا طی جلساتی که باش شما و فرزندتان خواهد داشت راه حل مناسب برای درمان چالش فرزندتان را خواهد یافت.

بهترین روانشناس کودک در ارومیه

بهترین روانشناس کودک در ارومیه

  1. والدین چگونه در جلسات شرکت می کنند؟

من علاقمند به همیاری با پدر و مادر هستم . عقیده ی اینجانب بر این است که اینجانب کارشناس روانشناسی هستم البته شما کارشناس کودکانتان میباشید . کار ما این است که فکرهایمان را روی نیز بریزیم و در غایت بتوانیم به فرزندتان شایسته ترین یاری را ارائه دهیم .

هرچه سن خردسال ها زیر خیس باشد نیاز بیشتری برای حضور پدر و مادر می باشد . در مواردی که خردسالان خیلی خردسال میباشند , در واقع این پدر و مادر می‌باشند که نقش روان درمانگر را ایفا خواهند کرد . چون این شمایید که بیشتر مواقع را با کودکتان می‌گذرانید و بيشتر با کودکانتان شناخت دارید و میدانید که کدام روش ممکن است برای وی کارسازتر باشد .

ولی حتی‌در مواردی که کودک ها سن بالاتری دارا‌هستند و یا این که در سن نوجوانی میباشند هم داده ها پدر و مادر مضاعف مفید خواهد بود . کودک ها غالبا چیزهایی را فهمیدن آن‌ها حتمی است , نمی گویند , بدین ترتیب غالبا جلساتی با پدر و مادر گذارده می شود و طی تعدادی گردهمایی داده ها واجب را در رابطه با خردسالان و بحران آن‌ها به دست می‌آوریم . گهگاه هم حضور پدر و مادر با نوپا و با حضور سایر ی اعضای خانواده هم بسته به وضعیت حتمی می شود . آن گاه جلساتی را هم با نوباوه خوا هیم داشت

اینجانب معتقدم که روان درمانی یک رمز پنهان نیست و در وضعیت کلی روش کلی معالجه را با شما دربین خواهم گذاشت . از طرفی دیگر نوباوه شما هم نیاز به اطراف محرمانه دارااست تا بتواند به اینجانب اعتماد نماید , بدین ترتیب هر گرد هم آیی همه جزئیاتی را که فرزندتان به اینجانب می گوید جزو به قسمتی از نخواهم اظهار کرد . ولی حتما در‌حالتی که مورد مهمی باشد که فهمیدن شما حتمی باشد , بدون شک با شما دربین خواهم گذاشت .

 

بهترین روانشناس کودک در ارویمه

بهترین روانشناس کودک در ارومیه

 

  1. چگونه معالجه را آغاز می کنیم؟

    اینجانب علاقمندم که ابتدا پدر و مادر را ملاقات کنم . اینجانب این کار را به دو برهان انجام می‌دهم : أولا , به اینجانب این زمان را می‌دهد که تا جای ممکن سوالاتم را بپرسم و داده ها کافی دربارهی ایراد و تاریخچه ی آن کسب می‌کنم . بچه شما‌را هم تا حدودی خواهم آشنایی و نقاط قوت و ضعف وی متوجه خواهم شد . دوم این که دیدار اینجانب با پدر و مادر این زمان را به آن‌ها خواهد اعطا کرد که راجع به اینجانب تصميم بگیرند , که آیا اینجانب روانشناس نوپا قابل قبولی برای فرزند آن‌ها خواهم بود یا این که خیر

علاوه بر این در انتهای ملاقاتم با پدر و مادر خواهم پرسید که آیا به حیث شما اینجانب از آن گونه شخصیت هایی هستم که نوپا شما بتواند با اینجانب رابطه برقرار کند؟ در‌صورتی‌که حیث شما منفی باشد هیچ مشکلی از حیث اینجانب ندارد و اینجانب به شما یاری خواهم کرد که مورد مطلوب تری گزینش فرمایید . در شرایطی که پاسخ شما مثبت باشد که خوب است و می‌توانید به فرزند خودتان بگویید که فلان فرد را ملاقات خواهی کرد و می‌دانیم که حتما از وی خوشت میاید . این صحبت به وی احساس نیکی خواهد بخشید تا بیاید و با اینجانب ملاقات نماید .

  1. چقدر طول می کشد تا نشانه های بهبود را مشاهده کنم؟

پیش گویی بهبود کار دشواری است , چون اشخاص نرخ تغییرات متمایز دارا هستند . در مجموع مشکلات شدیدتر زمان طولانی ای برای بهبود ضروری دارا‌هستند و برای این که جنبه های بیشتر معاش شخص را مشتمل بر میگردند و نیاز به کار بیشتری بر روی هر جنبه دارا‌هستند . اینجانب طبعا به زمان نیاز خواهم داشت تا فرزند شما با اینجانب حس راحتی نماید و راهکار مطلوب برای معالجه اورا هم بیابم . در صورتی راه‌حل معمولی و سریعی وجود داشت مسلما تا به امروز خویش شما می توانستید آن را انجام دهید و ایراد فرزندتان را حل فرمایید .

معمولا تا حدود ۱۲ هفته لازم است تا علائم قابل توجهی مشاهده شوند. اما بسته به سختی این شرایط ممکن است که زودتر و یا دیرتر از این زمان طول بکشد. از طرفی من نیاز دارم که دوره به طور مرتب انجام شود تا من حضور پررنگی در زندگی کودک شما داشته باشم و بتوانم به خوبی به او کمک کنم.

پیشرفت کار معمولا به صورت خطی نیست. کودکان بسته به شخصیت ها و مشکلاتی که دارند به درمان واکنش نشان میدهند. برخی ممکن است در ابتدا رشد سریعی داشته باشند. سپس مدتی رشد آنها کاهش پیدا کند. برخی ممکن است در ابتدا سرعت پیشرفت آهسته ای داشته باشند و سپس این سرعت افزایش یابد. اما چیزی که مهم است این است که انجام مداوم و مرتب درمان قطعا تاثیر گذار خواهد بود.

مرکز مشاوره در ارومیه

برای دریافت وقت مشاوره و رزو نوبت با شماره تلفن زیر تماس و یا به صورت حضوری مراجعه نمایید.

ارومیه، خان باباخان، مجتمع پزشکان رویان۱۰۱، طبقه سوم واحد۱۲

۰۴۴-۳۲۲۵۸۵۷۶

۰۹۹۰۲۱۰۷۰۷۴

بدود دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.