الگوی دامن کلوش

ما را دنبال کنید:

مرکز مشاوره تخصصی کودک ونوجوان مسیرسبز

خانه نوروفیدبک در مرکز تخصصی مسیر سبز ارومیه
الگوی خیاطی

نوروفیدبک

نوروفیدبک ارومیه
نوروفیدبک ارومیه

نوروفیدبک:

روشی نوین و اثبات شده و کاربردی در درمان:
بیش فعالی و نقص توجه – اضطراب – افسردگی – اختلالات یادگیری (خواندن و نوشتن) – لکنت زبان – وسواس – مشکلات حافظه

در افراد عادی :

افزایش حافظه، توجه و تمرکز، کاهش استرس، افزایش سرعت عمل، حل مساله، بهبود تصميم‌گيري و كاهش خطا، يادگيري سريع، افزايش خلاقيت

برای اولین بار در ارومیه و استان آذربایجان غربی مرکز مشاوره مسیر سبز با استفاده از ثبت امواج مغزی با روش clinical Q  اقدام به تشخیص  و درمان مشکلات بیش فعالی و نقص توجه – اضطراب – افسردگی – وسواس – مشکلات خواب – مشکلات حافظه – اختلالات یادگیری – لکنت زبان –  اعتیاد – صرع (تشنج) – ارتقا  و بهبود عملکرد های شناختی نموده است. در این روش درمانی پس از ارزیابی مراجع،  امواج مغزی مناطق مهم مغز ارزیابی و شرایط غیر طبیعی و مشکلات شناسایی می شود و پس از تهیه پروتکل اقدام به درمان از طریق نوروفیدبک می گردد.

نوروفیدبک، يك تکنولوژی درماني جديد و بسیار موثر است. این درمان ابتدا در آمریکا مورد استفاده قرار گرفت و با مشخص شدن تاثیرات مثبت آن، به اروپا و سایر نقاط جهان گسترش یافت. اثرات درمانی بسیار خوب و ماندگار، نبود عوارض جانبی منفی و طول کوتاه دوره درمان نسبت به درمان های دیگر، باعث شد که سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) نیز این درمان را مورد تایید قرار دهد. در حال حاضر از درمان نوروفیدبک بر روی طیف گسترده ای از بیماری های خلقی و شناختی استفاده می شود. نوروفیدبک در واقع تکنیکی برای کنترل و تنظیم امواج مغزی است.

مدت زمان هر جلسه حدود 50 دقیقه است. جلسات سه روز در هفته (یک روز در میان) و به مدت 40 جلسه (بطور متوسط در مورد کودکان ADHD وLD ) ادامه می‌یابند. این تعداد جلسات متغیر است و بستگی به حضور منظم و به موقع در جلسات، شدت مشکلات کودک، همکاری کامل با تیم درمان و انجام تکالیف مختلف در خانه دارد.

نوروفیدبک ارومیه

نوروفیدبک ارومیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *